Oltu Taşı Tesbih

Oltu Taşı Tesbihler: Kara Kehribar

 

Kara kehribar olarak da adlandırılan ve Anadolu’da en değerli aksesuar taşlarından bir tanesi olan Oltu taşı sizin de ilginizi çekiyor değil mi? Görsel açıdan kusursuz bir seçenek olmasının yanı sıra kalitesi ile de herkesin hayran kaldığı seçeneklerden biri olarak görülür. Kullandıkça daha da kaliteli bir noktaya taşınan bu taşın nasıl işlendiği ile alakalı bütün bilgileri sizlerle paylaşacağız! Şimdi gelin kaliteli bir taştan elde edilen tesbih nasıl olur? Bu teşbihlerin üretim aşamaları nelerdir? Daha yakından bir inceleyelim!

Oltu Taşı Çıkarma Aşamaları

Oltu taşı, karbon oluşumlu linyit benzeri bir maddedir. Doğada katı halde bulunan ancak doğal hali ile kullanıma uygun olmayan bu taşın işlenmesi esnasında çok özel işlemler kullanılır. Tesbihlik malzeme formatına getirilen Oltu sonrasında çok ince işçilik ile adeta bir şahesere dönüşür. Burada tesbihin satış için mi yoksa özel talebe uygun olarak mı üretildiği oldukça önem kazanır.

Tesbih işleme aşamalarında öncelikle habbenin yanı tesbihin her bir tanesinin hangi formda olacağına dikkat edilir. Örneğin uzun taşlı bir tesbih istenmişse taşların her biri bu forma uygun bir şekilde hazırlanır. Yuvarlak şekilde istenmişse de aynı şekilde her bir tane talebe uygun olacak şekilde işlenir. Peki, Oltu taşlarının taneleri bir fabrikasyon gibi tamamen aynı şekilde olur mu?

Oltu taşı tesbihlerin en ayırt edici özelliklerinden bir tanesi de el ile işlenmiş olmalarıdır. Bu nedenle de el işlemesi kaynaklı ufak hatalar ve izlere rastlanması muhtemeldir. Taşın kusursuz bir şekilde oluşması sizi orijinallik konusunda mutlaka şüphelendirmelidir. Zira el emeği göz nuru olan bu tesbihlerde insan hatasının görülmesi gayet doğaldır.

Oltu Taşlarında İşleme

Tesbih, Anadolu insanının en çok tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi olduğundan bu aksesuarların ortaya çıkarılmasında en çok değer verilen konu işlemedir. Çünkü aksesuarların gösterişli olması insanlar için bir ihtişam göstergesidir.

Yukarıdaki açıklamalar ışığında Oltu üzerine genellikle gümüş şekiller resmedilir. Böylelikle de kusursuz sonuçlar elde edilmesi sağlanır. Tesbihin kalitesini arttıracak olan seçenekler arasında olan gümüş aynı zamanda tesbihin ağırlığına da etki eder. Bu nedenle tesbih değerlendirmesi yaparken üzerindeki gümüş işlemelerini de dikkate almanız gerekir.

Gümüş İşlemeli Oltu Tesbih

Elinizden düşmeyecek gümüş işlemeli Oltu tesbih ile siz de birbirinden özel seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız oltutasitesbihi.com ayrıcalıklarından yararlanmalısınız. Kalitesi ile dikkatleri çeken ve bu yönü ile de en değerli aksesuarlar arasında yer almayı başaran tesbihler arasından seçim yaparken zorlanıyor musunuz? Zorlandığınız konularda sizlere destek olacak uzmanlarımız sayesinde tesbih seçimlerinizi oldukça kolaylaştırıyoruz!

Siz de ister kendiniz için ister hediyelik Oltu taşı tesbih satın almak istediğinizde platformumuzda bulunan birbirinden değerli taşlara bir göz atmalısınız. Kalitesi ile göz kamaştıran ve birbirinden değerli seçenekler sunan bu ürünlerin fiyatları da oldukça avantajlı. Bütçenizi sarsmayacak seçenekler için kaliteyi ön plana çıkarın ve bizi tercih edin! Üstelik kafanıza takılan bütün konuları uzmanlarımıza danışın!

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 0

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir