Genel, Oltu Taşı Tesbih

Oltu Taşı Tesbih Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Oltu taşı

Gerek rengi gerekse detaylı işçilikleriyle herkesi kendine hayran bırakan oltu taşı yarı değerli bir taştır. Reçine veya ağaç gövdelerinin fosillerinden oluşan oltu taşının yeraltından çıkarılması ve işlenmesi oldukça zahmetli ve dikkat edilmesi gereken süreçlerdir. Siyah ve koyu yeşil ile gri arasındaki renklerde olan oltu taşı Bronz Çağı’ndan beri kullanılmaktadır. Genellikle süs eşyası ve takı olarak kullanılan oltu taşı, tesbih olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.

Yer altından çıkarıldığında yumuşak bir yapıya sahip olan oltu taşı hava ile temas eder etmez sertleşir. Bundan dolayı da oltu taşı genellikle nemli ortamlarda, su içerisinde saklanır. En iyi orijinal oltu taşı ürünleri Erzurum’un Oltu ilçesinden çıkarılmaktadır. Eşsiz bir işçilik ile son halini alan oltu taşı tesbihleri kullanıldıkça parlamakta ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemektedir.

Orijinal oltu taşı ürünleri tüm dünyada büyük bir üne sahiptir. Özellikle Erzurum oltu taşı tesbihleri 33’lük ya da 99’luk olacak şekilde dizilmekte ve firüze, pirinç ve gümüş gibi işlemelerle de zenginleştirilmektedir. Yapısı gereği negatif enerjiyi topladığı bilinen oltu taşı aynı zamanda stresi azaltmakta ve bedendeki elektriği toplayarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Özellikle oltu taşı tesbih kullananların, tesbihi çekerken bedendeki statik elektriği attığı ve sakinlediğine inanılmaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Fiyatı

Oldukça geniş bir model yelpazesine sahip olan orijinal oltu taşı ürünleri her bütçeye hitap etmektedir. Kullanılan gümüş, pirinç ve benzeri işlemelere ve karpuz, küre ve baklava kesim şekillerine sahip olan Erzurum oltu taşı tesbih siparişini sitemizden kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Özellikle erkekler için oldukça anlamlı ve şık bir hediye olabilen oltu taşı tesbihlerin fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. İşlemesine, büyüklüğüne ve ağırlığına göre de oltu taşı fiyatı değişkenlik göstermektedir. Orijinal oltu taşı ürünlerinin ve tesbihlerinin yanı sıra piyasada çok fazla sahte ürün de bulunmaktadır, bu yüzden Erzurum oltu taşı tesbih siparişi verirken belli başlı şeylere dikkat etmek gerekir.

Orijinal Erzurum oltu taşı ürünlerinde taşların üzerinde küçük işçilik hataları olabilmektedir ve tamamen doğal bir taş olduğu için kağıda sürtüldüğü an kağıtta siyah veya kahverengi izler bırakır. Sitemizde tamamen orijinal olan ve özenle işlenmiş Erzurum oltu taşı siparişinizi gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.

 

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir