Oltu Taşı Tesbih

Gümüş İşlemeli Oltu Tesbih Nedir?

Oltu Taşı

Oltu tesbih, Türkiye’de en çok tercih edilen aksesuarlardan bir tanesi olmasının yanı sıra replikası en çok üretilen üründür. Oltu taşının değerli bir seçenek olması nedeni ile ortaya çıkan çakma türlerin anlaşılması oldukça değerlidir. Şimdi gelin oltutasitesbihi.com olarak sizlere sunduğumuz birbirinden değerli Oltu taşı tesbih seçenekleri arasında neler olduğuna daha yakından bir göz atalım!

Oltu taşı, Erzurum’da çıkarılan oldukça değerli bir linyit kaynaklı karbon taştır. Bu taşın en değerli yanı, kolay işlenebilir olması ve çeşitli aksesuarlarda kullanılabilmesidir. Taşın görsel açıdan oldukça fark edilebilir özellikleri olduğu gibi ele alındığında da diğer taşlardan farklı olduğunun anlaşılması muhtemeldir. Ancak Gürcistan Oltu taşı gibi sahte taşların bu taşlara benzetildiği bilinir. Olası aldatmaların önüne geçmek adına yapmanız gereken tek şey Oltu taşı tesbih orijinal mi değil mi değerlendirmek olacaktır!

Oltu Taşı Tesbihlerin Orijinalliği Nasıl Anlaşılır?

Oltu taşı tesbihlerin orijinal olup olmadığının anlaşılabilmesi adına en önemli detay bu taşların yapısı ve ağırlığı ile alakalıdır. Şimdi gelin Oltu taşlarının orijinal olduğunu nasıl anlamanız gerektiğine bir bakalım!

İşleme Hataları

Oltu taşlarının orijinal olup olmadığının anlaşılmasında en önemli detay işleme hatalarıdır. Oltu, el ile işlenen ve bu nedenle de çeşitli hataların ortaya çıkabildiği seçeneklerdir. Hatasız bir şekilde oluşturulmuş olan taşların genellikle orijinalliğinden şüphe edilmelidir. Çünkü bu taşların çok yüksek bir ihtimalle gerçek olmadığından söz edilir.

İs Çıkararak Yanma

Oltu taşlarının yanmadığı veya ateşten hiç etkilenmediği ifadesi yaygın bir durumdur. Ancak bu durumun çok da gerçekçi olmadığından söz etmek gerekir. Oltu taşlarının altına ateş tutulduğunda is çıkararak yandığı bilinir. En azından bir habbeyi feda ederek yapacağınız bu test sayesinde harika bir tesbihe sahip olabilirsiniz.

Kendine Has Ses

Oltu taşlarını bir masa veya cam üzerine bıraktığınızda tok bir ses yerine kendine has bir ses çıkardığı görülür. Bu ses sayesinde Oltu taşlarının orijinalliğini anlamak çok olasıdır. Bu ses konusunda bir nebze uzmanlık gerektiğini ifade etmek gerekir. Çünkü sesin iyi bir şekilde anlaşılamaması durumunda doğru olmayan bir ürün satın alma ihtimaliniz bulunur.

Mat Renk

Yeni üretilmiş Oltu taşı tesbihlerin bilinen en yaygın özelliklerinden bir tanesi de renklerdeki matlıktır. Mat renge sahip olan Oltu taşlarının kullanıma bağlı olarak yeni renklere kavuştuğunu ifade etmek gerekecektir. Rengi parlak bir Oltu taşı olabileceği gibi burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu taşın uzun süredir mi yoksa yeni mi kullanıldığıdır.

Gümüş İşlemeli Oltu Taşı Nasıl Alınır?

Gümüş işlemeli Oltu taşları tesbihlerin nasıl alınabileceğine dair dikkat çekici detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz doğru bir platformdan alışveriş yapmaktır. Alışverişinizi güvenilir bir kaynaktan gerçekleştirmeniz sizin açınızdan avantajlı olduğu gibi bütçenizi koruma anlamında da değerlidir.

Tesbih alışverişlerinde gümüşün tercih edilmesi daha değerli tesbihler satın alınması ya da yüksek değerlerin ödenmesi anlamına gelir. Bu durumda dikkatli olmak çok gereklidir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 0

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir